Październikowe premiery wydawnictwa PsychoSkok

Cześć i czołem, kluski z makaronem!
Powoli a zarazem szybko kończy się nasz pierwszy miesiąc nauki. Jak samopoczucie? Oceny? Ja normalnie jestem mistrzem zróżnicowania ocenowego: 3, 5+ i 2 :D Ale dzisiaj nie o tym! Dziś mam dla was październikowe premiery  wydawnictwa psychoSkok Data premiery: 14.10.2016
Kategoria: Powieść przygodowa
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK/TW

Opis:
Powieść przeznaczona jest dla wszystkich amatorów dobrej literatury z dreszczykiem w tle. Cała książka przesycona sensacjami, aferami, zakulisowymi tajemnicami – nierzadko o kryminalnym lub erotycznym zabarwieniu – przenosi nas w świat teatru operowego. Pisarka ukazuje perypetie ekscentryków, dziwaków i niezdiagnozowanych fenomenów muzycznych na przestrzeni kilku wieków. Ich przygody sprawiają, że czytelnik w geniuszu dostrzega również normalnego człowieka. Bo przecież mimo upływu stuleci uczucia i ludzkiego pragnienia, dążenia i zachowania wciąż dla każdego pozostają niezmienne. I o to właśnie chodzi, aby ujrzeć nie tylko wyidealizowanych artystów, a zwykłych śmiertelników! W tej powieści teatr zdejmuje napudrowane peruki, koturny, pióra, woale, krynoliny, maski i obnaża swe prawdziwe oblicze, czasem bardzo zabawne. Niewątpliwym atutem nowej pozycji są ilustracje z gatunku realizmu magicznego, wykonane również przez Anetę Skarżyński.
 Data premiery: 26.09.2016
Kategoria: Literatura obyczajowa, literatura faktu
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK

OPIS:
Maja Chmiel, matka chłopca dotkniętego zespołem Downa, w swej książce snuje opowieść, jak już sugeruje to sam tytuł, o życiu i jego zawirowaniach związanych z pojawieniem się na świecie jej syna, który urodził się z zespołem Downa. Przemierzając kolejne strony książki, dowiadujemy się, jak zmieniało się życie autorki po tym, jak została matką Pawła. W jej słowach odnajdziemy trochę żalu, trochę rozgoryczenia, nie braknie też rozczarowania tymi, którzy nie potrafili obcować z innością chłopca. Spośród tych uczuć przebija jednak ogromna miłość matki do dziecka, miłość, która – posługując się słowami autorki: „wszystko wynagrodzi, każdy ból dziecka i jego cierpienie”. „To książka człowieka, który tak wiele chciałby powiedzieć tym ludziom, pokazać, że „inność” też ma uczucia”.
 Data premiery: 13.10.2016
Kategoria: Powieść
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK


OPIS:
Wraz z nowym rokiem na Ziemię zstępują zastępy anielskie, mające okrągły rok by dowieść, że zasługują na miano Aniołów Stróżów. Chodzą po Ziemi, przyglądają się ludziom, obcują z nimi, czerpiąc jednocześnie energię z ich uśmiechu, radości, by potem móc ją wykorzystać, gdy przyjdzie potrzeba ich pomocy, co stanowi nieodłączną część ich misji; czasem tylko byciem, czasem działaniem poprzez inne osoby, tak by człowiek nie był sam.


Data premiery: 30.09.2016
Kategoria: Powieść historyczno - kryminalna
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK

OPIS:
Riese – to kryptonim największego projektu górniczo - budowlanego realizowanego przez III Rzeszę w latach 1943-1945 w Górach Sowich na Dolnym Śląsku. Cel jego budowy do dziś nie został jednoznacznie wyjaśniony.
Jesień 1946 roku. Do Głuszycy, niewielkiej miejscowości w Górach Sowich, z tajną misją przybywa zagadkowy mężczyzna. Przedmiotem jego zainteresowania są sztolnie wykute we wnętrzu gór. Poczynania mężczyzny bacznie obserwuje UB i NKWD.
Wiosna 1992 roku. W ręce sędzi Laury Szeligi wpadają dokumenty, z których wynika, że jej zmarły ojciec nie był tym, za kogo ona go uważała. Usiłując dojść prawdy, przekona się, że tajemnica skrywana przez Riese nadal rzuca złowrogi cień, wciąż budzi emocje i popycha ludzi do zbrodni.
W powieści odnajdziemy także dalsze losy bohaterów „W cieniu Olbrzyma” – debiutu literackiego autorki.
 Data premiery: 20.10.2016
Kategoria: Poradnik
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK


OPIS:
„Jerozolima. Miasto Boga" nie jest zwykłym przewodnikiem, który z łatwością spotkamy we wszystkich większych księgarniach. To książka łącząca ze sobą elementy reportażu, wywiadu, dokumentu. Opatrzona znakomitymi zdjęciami przenosi nas do stolicy Izraela, w którym świat arabski miesza się z żydowskim, a żydowski z chrześcijańskim. Poznając „Jerozolimę. Miasto Boga" dowiemy się m.in. dlaczego Żydzi przestrzegają koszerności, dlaczego religijne Żydówki golą głowy, jakimi samochodami jeżdżą Izraelczycy, jak przyrządzić smaczną szakszukę, czym jest mezuza, po czym poznać żonatego Żyda, ile wydamy na żywności, jeśli przez jakiś czas zamieszkamy w Jerozolimie? Książka porusza także wiele kontrowersyjnych tematów jak: homoseksualizm czy prostytucja. „Jerozolima. Miasto Boga" obala również stereotypy i pokazuje, jak różne i nieprzewidywalne potrafi być życie w Izraelu.
 Data premiery: 26.09.2016
Kategoria: Powieść obyczajowa, literatura kobieca
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK/TW

Opis
„Sięgając marzeń” to debiutancka powieść Mai Chmiel. Napisana z pewną dozą humoru, aczkolwiek poruszająca ważne aspekty życia. Pełna błyskotliwych dialogów, nieoczekiwanych zwrotów akcji i do końca trzymająca czytelnika w napięciu. Książka przedstawia trzy przyjaciółki, których drogi połączyły się, jeszcze w czasach licealnych. Nierozłączne, mimo iż każda z nich na różnym etapie życia. Wciąż poszukujące, pragnące spełnić swoje marzenia, choć nie do końca przygotowane na to, co je czeka. Tola i Ewa wyruszają w pełną przygód podróż z Izą, która próbuje odnaleźć swoją biologiczną matkę. Dziewczyna nie jest jednak pewna, czy jest gotowa na poznanie prawdy. Perypetie bohaterek, uwikłanych w problemy szarej codzienności oraz pojawienie się na horyzoncie mężczyzn, owocuje w szereg niedomówień i zabawnych sytuacji – momentami niezręcznych.
Data premiery: 03.10.2016
Kategoria: Poradnik
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK

OPIS:
Z natury rzeczy nikt nie lubi być kierowany lub popychany jakimiś ciągłymi uwagami np.; jedz tylko to, a tego nie jedz itd.!Każdy musi sam z własnej woli podjąć decyzję w oparciu oto, co wie na dany temat oraz w oparciu o to, ile z tego trafiło do jego przekonania.
Oczywiście, że jakość zdrowia w dużej mierze zależy od rodzaju spożytego pokarmu, to jednak samo zdrowie nie zaczyna się w układzie pokarmowym, ale przede wszystkim w Twoim umyśle, czyli w Twojej świadomości. 
To też każda podjęta decyzja w tym aspekcie, powinna być kierowana i kontrolowana przez Twój intelekt, a nie przez jakąś chwilową konieczność zapotrzebowania emocjonalnego, jakim jest zazwyczaj Twój apetyt lub smak.
Zapraszam Cię tym razem na wycieczkę wewnętrzną, aby się bliżej przyjrzeć co niektórym organom wewnętrznym i ich wzajemnym połączeniom oraz ich współpracy, zarówno z punktu widzenia pokarmu żywego jak i martwego.
Postaramy się to czynić w takim wymiarze, na jaki pozwolą nam nasze laickie możliwości i kompetencje, żeby chociaż w małym zakresie wniknąć w ten bardzo ciekawy i ciągle dalej tajemniczy świat własnej egzystencji. 
Jeżeli tych parę uwag nie wywołało u Ciebie uczucia, że ktoś Cię do czegoś popycha lub proponuje zbyt wiele naraz, to nie pozostaje mi nic innego jak tylko ponownie życzyć Ci przyjemnej i zdrowej lektury, drugiej części tego zagadnienia!

Autor - Adam Kulpaczyński
Data premiery: 18.10.2016
Kategoria: Powieść
WYDAWCA: Psychoskok
Oprawa: MK

OPIS:
Kontynuacja przygód Emmy Dżej Blum, bohaterki pierwszej książki Jolanty Nasiłowskiej pt.  "Ja, Oni i Dżej".  Zdaje się, że Emma zdołała okiełznać swą drugą, żądną wrażeń osobowość i rozpoczyna spokojne, szczęśliwe życie, ale czy Dżej odeszła na zawsze, czy jedynie czeka, by zdominować ponownie jej „ja”…
Spokojna, zakompleksiona Emma wielokrotnie popadała w tarapaty, gdy jej druga osobowość, spontaniczna i żądna wrażeń Dżej przejmowała kontrolę nad życiem. Zdaje się jednak, że wszystko co najgorsze już za nią, ponieważ obecnie prowadzi szczęśliwe, całkiem zwyczajne życie u boku ukochanego Normana w pięknej Barcelonie.
Słoneczna Hiszpania to wymarzone miejsce dla zakochanych, ale tym dwojgu nie będzie dane zbyt długo cieszyć się sobą. Emma na lekcjach hiszpańskiego pozna ponętnego Bernarda, a Norman otrzyma list od kobiety, która podobnież jest jego byłą żona, z którą łączy go ich wspólne dziecko.
Koniec szczęścia zdaje się bardzo bliski ponieważ Norman wraca do Polski, zrozpaczona Emma pozwala pocieszyć się Bernardowi i ląduje z nim w łóżku, a do życia budzi się Dżej…
Zainteresowało was coś? Ja najbardziej jestem zaciekawiona pozycją "Cykl". W niedzielę pojawi się moje opowiadanie nawiązujące do wyzwania Write and read. Nie wiesz o co chodzi? Klikaj mnie koniecznie!
Mam nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie. Ciepłych bo u mnie zimno..... oraz zaczytanych chwil <3
Buziaki :*
Olcia

15 komentarzy:

 1. Super książki, naprawdę gratuluję Ci współpracy! "Cykl" ma świetną okładkę :D Opis też ciekawy, więc mam nadzieję, że będzie Ci się ją miło czytało. Pozdrawiam!!!
  nastolatka-marzycielka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też mam nadzieję, że ta książka będzie taka jaką bym chciała by była :D #zdaniabezsensu
   oby była fajna. Na pewno się o niej dowiesz czytając jeszcze kiedyś mojego bloga :D
   Buziaki :*

   Usuń
 2. Kilka razy miałam okazję czytać książki tego wydawnictwa. :) Z październikowych nowości zaś chyba najbardziej zainteresował mnie "Zespół Downa...".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam nadzieję, że ci się podobały oraz się, że sięgniesz i po tą :)

   Usuń
 3. Sięgnęłabym po "Sięgając marzeń". Wydaje się być ciekawa i z opisu wnioskuję, że też nie jest o jakiejś nieszczęśliwej miłości :)

  Pozdrawiam!
  https://czarodziejka-ksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy w tym wydawnictwie są same polskie książki? Niektóre okładki przyciągają ale ja nie przepadam za polskimi autorami

  OdpowiedzUsuń
 5. Hm, no niby nie lubię polskich autorek czy autorów, a jednak niektóre opisy są mega ciekawe i z chęcią połknęłabym parę książek :D

  Pozdrowionka,
  b l a c k e l e y

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe książki ^^ ja polecam '7 razy dziś' :) Może wspólna obs? Daj znać u mnie :)
  http://aaabydidi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeszcze nie czytałam, dopiero mam w planach.
   Dzięki, ale ja obserwuję to co lubię czytać, jeśli ktoś ciekawie pisze. Takie obs za obs dla mnie nic nie znaczą. Ale wadnęna pewno ;)
   Buziaki :*

   Usuń
 7. "Cykl" ma bardzo ciekawą okładkę, podobnie jak "sięgając marzeń" po którą sięgnę, jeśli nadarzy się taka okazja :)
  Nominowałam Cię do LBA, więcej szczegółów znajdziesz u mnie: http://koalajeiczyta.blogspot.com/2016/09/zabawa-w-10-pytan-lba-1.html
  Pozdrawiam, Wikix

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuje, zaraz zajrzę :)
   Buziaki :*

   Usuń
 8. Jakoś tak wyszło, że w tym sporcie spisie nie zainteresowało mnie nic- ale może to i lepiej, zwłaszcza, że moja lista książek do przeczytania wynosi 6524684 :')
  Pozdrawiam! ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. znam to kochana :D Liczba książek cały czas rośnie a czas też biegnie, nawet jakby szybciej :)
   Buziaki :*

   Usuń

Copyright © 2014 Złodziejka zapisanych stron , Blogger