[2] "Piąta Fala" Rick Yancey

Podobny obrazWydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 2016-04-13
Seria: Piąta Fala
Ilość stron: 506

Książka, która stała się inspiracją dla filmu.

Pierwsza fala przyniosła ciemność.
Druga odcięła drogę ucieczki.
Trzecia zabiła nadzieję.
Po czwartej wiedz jedno: nie ufaj nikomu.

Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka. Przemierzająca zgliszcza Ameryki Cassie próbuje uciec od istot, które tylko wyglądają jak ludzie. Zabijają wszystkich, z dnia na dzień zmniejszając garstkę ocalałych. Cassie wie, że pozostać żywą oznacza pozostać samotną. To się zmienia, gdy poznaje Evana Walkera. On może być jej ostatnią nadzieją na przetrwanie… albo zagrożeniem. Czy Cassie powinna mu zaufać? Czy zdąży odnaleźć sprzymierzeńców, zanim piąta fala położy kres ludzkości?
***

Co powiecie o śmierci, niebezpieczeństwie, przystojnym chłopaku oraz zwykłym pluszowym misiu? Bo ja wow <3 Książka, którą napisał Rick Yancey jest fantastyczna.Wszyscy znacie ją pewnie z wiastunu premiery filmowej. Jednak to nie to samo co w filmie. Książka opowiada o losach całego świata. Nie jest to jednak ciekawa wizja. Obcy, którzy obserwują nas tysięcy lat, postanowili przejąć ziemie. Za nim to jednak nastąpi trzeba pozbyć się domowników.Żeby to zrobić na świat zostają zesłane 4 fale. 
1. Ciemność~zero elektryczności.
 2.Destrukcja~wielkie tsumami
3.Infekcja~Choroba
4. Uciszacze~zabójcy
I nagle z 7 milionów ludzi zostaje tylko kilkatysięcy, a to jeszcze nie wszystko. Co się stanie gdy nadejdzie 5 Fala? i co nią będzie? 

"Ważne jest nie to, ile mamy czasu, ale to, co z nim zrobimy".

No to czas na moją recenzję. Jak wcześniej napisałam, ksiażka jest cudowna! Podczas czytania książki, wróć podczas pochłaniania książki cały czas przeżywałam wszystkie przygody z bahaterami. W książce jest kilku narratorów co też- moim skromnym zdaniem- jest bardzo fajne. Dzięki temu poznajemu punkt widzenia wszystkich bohaterów. Obcy w tej książce nie są długimy jak patyki zielonymi stworami z głowami w kształcie jajka. Tutaj obcy są tacy jak my. Wyglądają jak my ale są dużo inteligentniejsi. Od samego początku bohater wpada w wir świetnie wykreowanego świata i niechce z niego wychodzić. Rozdziały w ksiażce są krótkie więc z miłą chęcią sięgamy po kolejne i kolejne. Akcja w książce jest świetna. Smutna, wesoła, śmieszna. Nie  rozwija się ani za szybko ani za wolno. Nie można sobie tutaj pozwolić na nudę! 

 "Niektórych rzeczy nie trzeba obiecywać. Po prostu się je robi. "

Są jeszcze, jedni z tych , którzy przetrwali. Między innymi: Cassie, Sam, Ben i Evan. Co ich wszystkich łączy? Kłamstwo? Miłość? Tajemnice? Utrata kogoś? A może nadzieja? Co się z nimi stało? A co się stanie? Czy zmienią przyszłość? A to oni zniszczą świat? Tyle pytań....
Uczucia dla bohaterów są motywacją do walki, a poszczególne postacie wyglądają dzięki temu naprawdę dobrze. W powieści występuje też młodzieżowy język, który dodaje tu uroku. Serdecznie polecam, bo jest świetna!

"Evan pociągnął za spust. (...) Odrzut broni sprawił, że się zachwiał, stracił grunt pod nogami i runął prosto w dół. Na szczęście tuż pod nim ustawiła się jakaś debilka, która zamortyzowała upadek. Na szczęście dla niego oczywiście, nie dla debilki."

Okładka( filmowa) 8/10
Styl:9/10
Treść:10/10
pozdrawiam, Olcia2 komentarze:

  1. Zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki, muszę wybrać się do księgarni.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo się cieszę:) miłego czytania :)

      Usuń

Copyright © 2014 Złodziejka zapisanych stron , Blogger