październikowe zapowiedzi | wydawnictwo psychoskok


Cześć, cześć kochani! Witam się z Wami w iście jesienną pogodę - u mnie znowu pada -  z kubkiem ciepłej herbaty w ręku. Październik zaskakuje mnie co roku, jest to nagła odskocznia po wrześniu,  pełna kolorowych liści, szalików, nowych premier książkowych no i mamy Krakowskie Targi Książki! Ale wracając do premier - zobaczcie co przygotowało dla was wydawnictwo PsychoSkok!
"Za moje krzywdy" Ewa Lenarczyk | kategoria: romans, kryminał | data premiery: 16.10.2019


Wciągająca historia o ciemnych stronach ludzkiej psychiki, o ludziach uwikłanych w przeszłość, żyjących chęcią wyrównania rachunków, które kazał zapłacić im los.

Polskim Wybrzeżem  wstrząsa seria zadziwiających, okrutnych morderstw. Wszystkie mają jedną wspólną cechę: ofiary to przeciętni, nieprzyciągający uwagi ludzie, a jednocześnie seksualni dewianci, szukający doznań w najbardziej ekstremalnych zachowaniach. Ich śmierć i ujawnione tajemnice to dla najbliższych szok, a dla stróżów prawa ogromne wyzwanie.
Kim jest morderca? Dlaczego wybrał taki klucz działania? Z tymi pytaniami muszą zmierzyć się policjanci z gdyńskiej dochodzeniówki. Pomaga im w tym psycholog policyjna – Bożena Kalinowska – zdeklarowana singielka, matka dorosłej córki, która przy okazji śledztwa spotyka na swojej drodze ludzi kiedyś dla niej ważnych, a teraz pogrzebanych w pamięci. Czy wspomnienia i sprawy z przeszłości odżyją? Czy dawne uczucie ma szanse na to, aby rozkwitnąć na nowo.


Morderstwa, policjanci, dochodzenie, a w tym wszystkim osoba, która mimo upływu lat nie potrafi zapomnieć krzywdy, której doznała. Która żyje przeszłością i sama postanawia wymierzyć sprawiedliwość – według własnych norm i na swoich warunkach.
"Psia moda" Marta Paszkiewicz | kategoria: Poradnik | data premiery: 18.10.2019


Pierwsza książka w Polsce, która podejmuje tak kontrowersyjny temat, jak moda dla psów.

„Psia moda” to poradnik dla stylistów psów i nie tylko. Autorka przedstawia rodzaje ubranek, ich wady oraz zalety. Podkreśla, na co zwrócić uwagę podczas kreowania psiego looku. Dla autorki, która jest psychologiem psów ważne są trzy aspekty. Ubiór ma być piękny, wygodny dla zwierzęcia oraz łatwy w utrzymaniu przez właściciela. Patrząc przez pryzmat tych cech, książka przedstawia firmy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu nie tylko odzieży, ale także legowisk, misek, torebek, szelek, fotelików samochodowych, czy inteligentnych zabawek, które czyszczą psie zęby. 

Marta Paszkiewicz prowadzi bloga o psiej modzie, a testerami wszelkich psich rekwizytów są jej cztery pupile, trzy chihuahua oraz shih tzu. 


Autorka współpracuje z firmami, które tworzą akcesoria dla psów, pomagając w kreowaniu tego co wygodne i piękne. Książka opisuje wybrane modele. Jest w niej wiele zdjęć. Stanowi podstawowe kompendium wiedzy na temat psich gadżetów, które towarzyszą nam i naszym pupilom każdego dnia.

"Pieśni o Awanturnikach. Tom II" Mateusz Juszczyk | kategoria: powieść przygodowo-historyczna | data premiery: 23.10.2019

 Kontynuacja książki „Awanturnicy”.

Pirat z Tortugi, szkutnik z Gdańska, rodzina szlachetnie urodzonych Irlandczyków z Barbadosu i gubernator Jamajki, to tylko część bohaterów powieści. Ambicją awanturników jest przeżycie jak największej liczby niebezpiecznych przygód i przejście do legendy, nawet jeśli mieliby przepłacić to życiem. 

Gdy siedemnastowieczny świat ogarniają wojny i cierpienie, ludzie uciekają się do pieśni by zapomnieć o trudach codziennego życia. Marcin Seradzki i jego przyjaciele w sposób przypadkowy stają się bohaterami tych opowieści. Kto z nich opowie się za dobrem, a kto obierze drogę niesprawiedliwości? Sława ma swoje piętno! Jak bardzo zmieni się ich życie, gdy na drodze czyhają, trudy i przeszkody? 
Czas powrócić do świata, handlu, niewolnictwa, piratów i wojen."Czas Dorosłości" Zdzisław Brałkowski | kategoria: wspomnienia, biografia | data premiery: 23.10.2019

Zbiór opowiadań, na kanwie wspomnień z lat 70. I początku 80. XX wieku.

Autor w ciekawy sposób przybliża nam czasy własnej młodości, dzieląc się z czytelnikami wspomnieniami dotyczącymi swojego życia zawodowego i rodzinnego.
Spisując własne historie doskonale ukazuje również mechanizmy rządzące gospodarką tego okresu, wskazuje czynniki ekonomiczne i polityczne, które kształtowały ówczesną rzeczywistość.

To opowieść o rozterkach, przemyśleniach, nowych wyzwaniach młodego mężczyzny, który właśnie wkracza w dorosłość i musi temu podołać. Praca, treningi, spotkania, rodzina- najpierw rodzice i rodzeństwo, a później nowa rola- męża i głowy rodziny.
"Gdyby ocean milczał" Anna Wysocka- Kalkowska | kategoria: literatura obyczajowa | data premiery: 24.10.2019

O czym szumi ocean w Carnac we Francji?
A gdyby ocean milczał – to o czym? O bólu po stracie i radości z odnowy. Marzeniach – ich spełnianiu i niespełnianiu. Tęsknotach i rozczarowaniach. Tolerancji i jej przeciwieństwie. O rozwijaniu skrzydeł – czasami anielskich. Mógłby tak szumieć i nie szumieć o wszystkim.
„Póki szumi ocean – pisze autorka – póki wieje wiatr, póki świecie słońce, póki każdego ranka zaczyna się nowy dzień… wszystko może się zdarzyć”. Zdarzył się zamach islamskiego terrorysty nad Sekwaną w Paryżu, który odebrał życie wielu ludziom, bo znaleźli się w złym czasie i w złym miejscu. Matce odebrał córkę, siostrze – siostrę, córce – matkę. I nic już po tragicznej śmierci Isabel nie było takie samo, chociaż dla tych, którzy pozostali, świat się nie skończył.
Zbrodnia i wina w świecie widzianym oczyma kobiet często załzawionymi od rozmaicie odczuwanego bólu – bardziej psychicznego niż fizycznego. 

"Przetrwać próbę czasu" Halina Strzelecka | kategoria: powieść obyczajowa | data premiery: 28.10.2019 


Ekscytująca, pełna wdzięku, humoru i smutku, opowieść o żywiołowej namiętności poddanej próbie czasu. 

Piękna i niezależna pani architekt marzy o założeniu rodziny. Ma za sobą nieudane małżeństwo z dużo starszym od siebie mężczyzną. W wieku 19 lat Antonina została uwiedziona przez instruktora prawa jazdy. Wbrew rodzicom poślubiła Franka, który stopniowo, ale skutecznie zaczął ją ograniczać. Czuła się osaczona przez własnego męża, który sukcesywnie dążył do tego, by zerwała kontakty z rodziną i przyjaciółmi. Kiedy mężczyzna każe usunąć jej ciążę, kobieta postanawia od niego odejść. Dzięki wsparciu przyjaciółek, próbuje odzyskać życiową równowagę. Żałując straconych lat postanawia brać życie całymi garściami. Ciągle jednak trafia na nieodpowiednich mężczyzn. Adoruje ją żonaty kolega z pracy, z dawnym znajomym wyjeżdża na weekend a klient, któremu ma urządzać dom, chce się z nią umówić.  W końcu poznaje nieziemsko przystojnego Borysa, z którym umawia się na spotkanie…


Wpadło Wam coś w oko? Ja jestem zainteresowana "Pieśniami o awanturnikach.Tom II" więc muszę tylko nadrobić jeszcze tom pierwszy ;D
Zaczytanych chwil!

8 komentarzy:

 1. Żadna z tych książek nie zainteresowała mnie na tyle, żebym chciała ją kupić. Ale to dobrze, bo mam w domu zbyt dużo książek, które muszę przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem w 100%, domowe stosy są najgorsze 😅może znajdziesz coś w następnych premierach?
   Buziaki ;*

   Usuń
 2. ,,Za moje krzywdy" chętnie przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki Za moje krzywdy oraz Gdyby ocean milczał chętnie przeczytam. 😊

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Złodziejka zapisanych stron , Blogger