[9] "Harry Potter" J.K.Rowling
Dzisiejsza opowieść wprowadzi was do magicznego świata magii. Mam nadzieję, że zostaniecie na dłużej bo już od jutra startuje Tydzień z Książką :) gdzie akcja rozgrywa się właśnie w Hogwardzie....
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data premiery: 2016-07-20
Seria: Harry Potter
Ilość stron: 328
Wydawnictwo: Media RodzinaData premiery: 2016-07-20
Seria: Harry Potter
Ilość stron: 328
Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą, jedyną pamiątką Harry'ego z przeszłości jest zagadkowa blizna na czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Wszystko zmienia się w dniu jedenastych urodzin chłopca, kiedy dowiaduje się o istnieniu świata, o którym nie miał dotąd pojęcia.
***
Historię Harrego chyba wszyscy znają a jeśli nie, to zapraszam :)
Opowieść opowiada nam o chłopcu który przez całe swoje 11-letnie życie jest oszukiwany. Nic nie wie o swojej przeszłości, jest popychadłem a na dodatek mieszka w komórce pod schodami z pająkami.... Ale pewnego dnia wszystko się zmienia, a dokładniej w dniu 11 urodzin Harrego. Przychodzi do niego Hagrid oraz mówi całą prawdę. Jak się okazuje jego rodzice nie zginęli w wypadku samochodowym a on nie nabawił się tak blizny. Harry jest Czarodziejem i zostaje przyjęty do najlepszej na świecie szkoły magii.
Trzeba być bardzo dzielnym, by stawić czoło wrogom, ale tyle samo męstwa wymaga wierność przyjaciołom.
Książek nie miałam czytać w najbliższym czasie, ale zostały wydane nowe okładki, będzie TzK, a filmy były świetne... no cóż przeczytałam :) i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa, zadowolona. Najpierw obejrzałam film jak każdy chyba i od razu uderzyło mnie to jak dobrze są dobrani aktorzy.
Styl i słownictwo autorki jest lekkie i przyjemne. A książkę się pochłania! Same plusy :)
(...) ludzie mają wrodzony talent do wybierania właśnie tego, co dla nich najgorsze.
Postacie, a co za tym idzie dialogi są świetne <3
Każda postać jest cudowna na swój sposób. Każdy się czymś różni, ma inny charakter, zachowanie... po prostu łał. Gratuluję z całego serca pani Rowling ponieważ tego stworzenie... lepsze niż film! :D
Są takie wydarzenia, które - przeżyte wspólnie - muszą się zakończyć przyjaźnią, a znokautowanie trzymetrowego trolla górskiego na pewno jest jednym z nich.
Okładka. Jak zauważyliście ja posiadam książkę w tej nowej oprawie i jestem bardzo zadowolona. Tytuł z przodu się błyszczy, na grzbiecie też, a z tyłu okładki gwiazdki. No i naszkicowane postacie<3 Kochani książka ślicznie wygląda na półce. Jeśli jeszcze nie macie, pamiętajcie o konkursie w TzK;)
Chociaż pochodzimy z różnych krajów, mówimy różnymi językami nasze serca biją jednym rytmem.
Pochłaniając książkę, nie było fragmentu gdzie się nudziłam. Wszystko jest świetnie poprowadzone, magiczne. Humor, słownictwo, styl, postacie <3 I mogę śmiało powiedzieć, że film i książka jest na równi. Książkę polecam każdemu kto chciałby na nowo przeżyć całą tą historię ponieważ jest niesamowita.
Nawet mnie samego mój mózg czasami zaskakuje...
Styl: 10/10
Treść: 9/10
Okładka (nowa) : 10/10
A czy wy czytaliście już Harrego Pottera? Co sądzicie o książkach albo filmie? Zgadzacie się ze mną czy może nie koniecznie? Dajcie znać! Oczywiście zapraszam na Tydzień z Książką który startuje już jutro!!!
Buziaki :*
Olcia