"Wojna" Laura Thalassa
Osobiście- jestem zafascynowana każdą potyczką, zaczynając od tych w głowie, a kończąc na wielkich polach bitwy. Lubię spryt postaci, ich determinację by zawalczyć o swoje.
W przypadku Wojny- to ja walczyłam by skończyć tę książkę, a nie ona ze mną. Ale po kolei. Poznajemy drugiego jeźdźca apokalipsy- Wojnę.
Książkę czyta się jak poprzedni tom natychmiastowo, „działo się” trochę więcej niż w poprzednim tomie- z Wojną ktoś walczy, grozi mu, mamy więcej interakcji gdy w poprzednim tomie była bierność i powtarzalność. Z kolei Wojna morduje ale także przywraca do zmarłych do swoich armii. I tu mi się już trochę kłóci troszkę koncepcja ponieważ te walczące zombie nie skomponowały się z Jerozolimą.
Mimo, że historię czyta się szybko dalej jest to romans - niesmaczny im dalej w las- z nutką fantasy. Na samym początku Wojna stwierdza, że Miriam będzie jego żoną i zabiera ją do swojego obozowiska. Czasami miałam wrażenie, że czytam jeden i ten sam tom tylko autorka zmienia imiona w trakcie. Książki z potencjałem były dla mnie za proste, takie same, bez emocji, na pozór czy jeden szablon.
Brakowało mi czegoś co wyróżnia od siebie braci, coś co sprawi, że każdy jeździec i jego historia będzie inna, uderzy w serce inaczej. Ale gdy przeczyta się początek są one praktycznie jednością, idealnym schematem.
To jest seria, w której jeźdźcy znajdują ludzkie dziewczyny, najeżdżają na miasta, mordują ludzi, uprawiają sex i tak w kółko, przez 500 stron bez żadnej głębi, emocji czy racjonalności postaci.
Jeśli komuś spodobał się pierwszy tom i oczekuje takiej samej przygody po tym tomie- idealnie się Wam spodoba! Ja się niestety odbiłam i nie będę raczej kontynuować przygód pozostałych jeźdźców.
Współpraca barterowa z @wydawnictwohype 🤍
![[74] „Pan ciemności” Robert Silverberg](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj_IfrEgb-K0hrebVSzJ2BMORw8nihUpquA4TXBxrX5OmBLld-3xoyfJ21jVq60Ym22XtCqk3oFlcwsr_uj3vj1EhxnIt_-R_c2CkcNj3U3kr2MrmLwpuycjLAyDYq1glKvyhR8GpeEbhM_o0adc8IWak25Ufmf727MkQLqDxB8wqDGUT-1MidjLpED/s16000/Za%20kurtyna%CC%A8%20Apogeum.jpg)
![[67] "Poławiacz" John Langan](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjhSBkkyaoMXd8wIHG74iKOzGM56adRg_s-oS4Ok23C0HyJ6gQ8XA-vtbv55grb9tRHKpWSoZLlHSiewtHfg0Ro8sMBo1BB3LatcUqLkJdPpNHqlrVxN3W0V6q8QiKm0UqImHcKHrnYwNCHyOMr-MR2cSGEbCEQ7IB6jyqSeIWOIuzvavmT6JlGgwC7/s16000/Odkrywac%CC%81%20Pe%CC%A8dzel%20Odre%CC%A8czne%20Pismo%20Facebook%20Zdje%CC%A8cie%20w%20Tle%20(1).png)
![[58] "Czas Niepogody" Agnieszka Markowska](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhyJY_lfnDKjWUyZsWKHoy6A1elKoLIk7PFo4MEBsT6w-Qz3tvVYj7bvx-w6KL8pNzvlvkStu_4CT0NZh8aLSSf6wB9FhZyHkwS7HYt5Ck15lAPlw30B1l3btgBn-KZiDEzk6DJ3E4vWbg/s16000/9D627E89-A3A7-427B-9B70-4F8CE8CA98D6.jpeg)
![[20] "Ukojenie" Maggie Stiefvater](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgLOdfdESrjdWeekPWRdgYux4BJ-upasEpWCsg6yj6vsv9pls8kra3rkVTuTPxiRRj8swkfvxS5lhGhghcGhPDLRUp3kPHXYKUVlkUkDgV_5fwQFGRsg4UjMdhy2lpILJR1A1B8GR4dQ_4/s1600/uko.png)