Pokazywanie postów oznaczonych etykietą moondrive. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą moondrive. Pokaż wszystkie posty

[3] "Wybrani" C.J. Daugherty




Oto książka dzięki której jestem książkoholikiem.


Rodzice nie mieli dla swoich dzieci dużo czasu.  Jednak Allie  miała wspaniałego brata. Pomagał jej w lekcjach, uczył się z nią, odbierał ze szkoły, brał na lody.  Pewnego dnia jednak wszystko znika. BUM! Cały świat nie istnieje. Rozpada się tysiąc kawałków. Jej ukochany brat ucieka, rodzice kłócą się, a  ona… a ona biedna popada w złe towarzystwo. Co chwile zmienia szkoły, jest odbierana z posterunku policji. Jednak za po trzecim wyjściu z komisariatu rodzice podejmują decyzję, która zmienia wszystko. Oto Allison będzie chodzić do szkoły z internatem „ Cimeria”. Nie dość, że budynek znajduje się z 2 godziny drogi, po środku polan i lasów, to jeszcze musi jechać tam akurat na wakacje. W  tej „szkole” uczą się dzieci wpływowych rodziców. Nie ma tam jednak elektroniki typu telefon, telewizor itp. Są za to bardzo rygorystyczne zasady.  Jednak jeśli znajdzie się miłość, przyjaciół to wszystko się powinno ułożyć, prawda? Otóż nie. W szkole dzieją się dziwne rzeczy. Ma miejsce morderstwo.  Co jest ich przyczyną tych wydarzeń? Jaki sekret ukrywa szkoła? A jaki jej rodzina?  Czy Allie uda się znaleźć odpowiedzi? szczęście? I KTO jej w tym pomoże?

Szczerość może być dobra. - Jej słowa unosiły się w ciemności. - Ale może też krzywdzić

Tak to prawda! Ta powieść jest tak świetna, że zostałam dzięki niej książko holikiem<3
To jedna z tych książek, które mogę chwalić i chwalić. Powieść ma świetnych bohaterów. Moim zdaniem każdy uczeń ma wpływ na historię tej szkoły. Każdy jest inny-a jednak podobny. Dzięki temu tworzą się przyjaźnie i nowe wspólne historie. Akcja w książce ani razu nie zwalnia! Jest dynamiczna i wciągająca. Możemy zobaczyć, że nie trzeba codziennie nałogowo się spotykać z kimś by mu pomóc. Czasem wystarczy tylko jeden uśmiech. Dzięki tej książce możemy zobaczyć jak ważna jest również rodzina. Co może się stać. Przez jeden błąd.  
Czyta się ją bardzo szybko. Ja ją wręcz pochłaniałam. Udało mi się to, tego samego dnia co kupiłam tę powieść. Uwielbiam tą książkę. Potrafi być też śmieszna, radosna, smutna, poważna. Pokazuje tyle wartościowych rzeczy. Na przykład , że nie wszystko jest takie na jakie wygląda.

[...]Ustawiła czarne po swojej stronie, a białego rycerza podała Allie.
Allie podniosła go do góry i zarżała. Jo spiorunowała ją wzrokiem.
-Kucyk - usprawiedliwiła się Allie [...]
-Serio, Allie. Nienawidzisz gier planszowych. Rozumiem. Ale to nie jest gra planszowa. Właściwie szachy tylko w części są grą. Szachy to wojna.
[...]
[ Jo] Wskazała na figurę, którą Allie wciąż trzymała w dłoni. - To nie kucyk. To rycerz, zabójca. [...]
Allie starała się zachować powagę. Postawiła figurę na miejsce, ale nie mogła się powstrzymać przed przed rzuceniem Jo buntowniczego spojrzenia i mruknięcia pod nosem "dobry konik".

Historia ma też wspaniale rozwinięty wątek miłosny. W szkole jest dwóch chłopaków. Sylvain i Carter. Sylvain jest bogatym francuzem, a Carter mieszka całe życie w internacie- miał trudną sytuacje w rodzinie, podbnie jak główna bohaterka. Jednak to nie konto bankowe świadczy o wartości człowieka. Allie nie może się jednak zdecydować. Nie będę wam ich opisywać dokładniej ponieważ jest w #SylvainTeam i mogłabym niektórych urazić.  Uważam, że każdy powinien przeczytać  Wybranych. Jest to wciągająca powieść.  Serdecznie polecam! A może i ty zostaniesz książko holikiem?

Najgorsze jest to, że kompletnie sobie nie uświadamiasz, jak bardzo masz to wypisane na twarzy. Zamierasz, kiedy tylko pojawia się w pobliżu, i nie odrywasz od niego wzroku. (…) Wiesz, co jest w tym wszystkim najsmutniejsze? Tylko ty nie widzisz tego, jak bardzo jesteś w nim zakochana.


Okładka: 10/10
Styl:10/10
Treść :10/10
Pozdrawiam, Olcia

[2] "Piąta Fala" Rick Yancey

Podobny obrazWydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 2016-04-13
Seria: Piąta Fala
Ilość stron: 506
***

Co powiecie o śmierci, niebezpieczeństwie, przystojnym chłopaku oraz zwykłym pluszowym misiu? Bo ja wow <3 Książka, którą napisał Rick Yancey jest fantastyczna.Wszyscy znacie ją pewnie z wiastunu premiery filmowej. Jednak to nie to samo co w filmie. Książka opowiada o losach całego świata. Nie jest to jednak ciekawa wizja. Obcy, którzy obserwują nas tysięcy lat, postanowili przejąć ziemie. Za nim to jednak nastąpi trzeba pozbyć się domowników.Żeby to zrobić na świat zostają zesłane 4 fale. 
1. Ciemność~zero elektryczności.
 2.Destrukcja~wielkie tsumami
3.Infekcja~Choroba
4. Uciszacze~zabójcy
I nagle z 7 milionów ludzi zostaje tylko kilkatysięcy, a to jeszcze nie wszystko. Co się stanie gdy nadejdzie 5 Fala? i co nią będzie? 

"Ważne jest nie to, ile mamy czasu, ale to, co z nim zrobimy".

No to czas na moją recenzję. Jak wcześniej napisałam, ksiażka jest cudowna! Podczas czytania książki, wróć podczas pochłaniania książki cały czas przeżywałam wszystkie przygody z bahaterami. W książce jest kilku narratorów co też- moim skromnym zdaniem- jest bardzo fajne. Dzięki temu poznajemu punkt widzenia wszystkich bohaterów. Obcy w tej książce nie są długimy jak patyki zielonymi stworami z głowami w kształcie jajka. Tutaj obcy są tacy jak my. Wyglądają jak my ale są dużo inteligentniejsi. Od samego początku bohater wpada w wir świetnie wykreowanego świata i niechce z niego wychodzić. Rozdziały w ksiażce są krótkie więc z miłą chęcią sięgamy po kolejne i kolejne. Akcja w książce jest świetna. Smutna, wesoła, śmieszna. Nie  rozwija się ani za szybko ani za wolno. Nie można sobie tutaj pozwolić na nudę! 

 "Niektórych rzeczy nie trzeba obiecywać. Po prostu się je robi. "

Są jeszcze, jedni z tych , którzy przetrwali. Między innymi: Cassie, Sam, Ben i Evan. Co ich wszystkich łączy? Kłamstwo? Miłość? Tajemnice? Utrata kogoś? A może nadzieja? Co się z nimi stało? A co się stanie? Czy zmienią przyszłość? A to oni zniszczą świat? Tyle pytań....
Uczucia dla bohaterów są motywacją do walki, a poszczególne postacie wyglądają dzięki temu naprawdę dobrze. W powieści występuje też młodzieżowy język, który dodaje tu uroku. Serdecznie polecam, bo jest świetna!

"Evan pociągnął za spust. (...) Odrzut broni sprawił, że się zachwiał, stracił grunt pod nogami i runął prosto w dół. Na szczęście tuż pod nim ustawiła się jakaś debilka, która zamortyzowała upadek. Na szczęście dla niego oczywiście, nie dla debilki."

Okładka( filmowa) 8/10
Styl:9/10
Treść:10/10
pozdrawiam, Olcia



Copyright © 2014 Złodziejka zapisanych stron , Blogger